Kukuřičná mouka Harimasa 1Kg

Kukuřičná mouka je univerzální potravina, která má široké využití v kuchyni. Je oblíbená pro svou chuť, texturu a výživnou hodnotu. Je nepostradatelnou součástí mnoha kulinářských tradic a umožňuje přípravu různých chutných pokrmů po celém světě.

Skladem
Kód: 155
Značka: HariMasa
95 Kč –15 % 80 Kč
Kategorie: Speciality
Hmotnost: 1 kg
mouka
Akce Tip
95 Kč –15 %

  1. Chuť a aroma: Kukuřičná mouka má mírně sladkou chuť s nádechem po kukuřici. Aroma je příjemné a má specifickou vůni kukuřičných klasů. Tato chuť a aroma se přenáší do pokrmů, do kterých je kukuřičná mouka přidávána.

  2. Použití: Kukuřičná mouka má mnoho různých použití v kuchyni. Je často používána k přípravě kukuřičného chleba, placků, muffinů, koláčů a dalšího pečiva. Tato mouka je klíčovou složkou pro přípravu kukuřičných tortill, tamale, arepas (tradiční pokrm z Jižní Ameriky) a mnoha druhů těstovin, jako je kukuřičná polenta. Může být také použita jako pojivo nebo zahušťovadlo do omáček a polévek. Bezlepková.

  3. Nutriční hodnota: Kukuřičná mouka je bohatá na sacharidy a obsahuje vlákninu, což ji činí energeticky výživnou. Obsahuje také některé vitamíny a minerály, jako je vitamín B3 (niacin), vitamín B6, kyselina listová, železo, hořčík a fosfor. Kukuřičná mouka neobsahuje lepek, což z ní činí vhodnou volbou pro osoby trpící celiakií nebo nesnášenlivostí lepku.