Nopales - kaktusové listy 300g

Nopales jsou populární potravinový produkt v mexické a latinskoamerické kuchyni, a jsou stále více oblíbeny i v jiných částech světa pro svou chuť a nutriční hodnotu. Jsou známé pro své různé způsoby přípravy a využití v kulinářských tradicích.

 

 

 

 

Skladem
Kód: 363
Značka: Lol-Tun
95 Kč
Kategorie: Speciality
xbkc314852263
Tip

Nopales jsou jedlou částí opuncie, která je kaktusem původem z Mexika, ale je rozšířena po celém světě. Jsou to listy opuncie, které se konzumují a jsou oblíbeným pokrmem v mexické a latinskoamerické kuchyni. Nopales mají výraznou chuť a mají několik nutričních výhod.

  • Vzhled: Nopales jsou listy opuncie, které jsou ploché a oválného tvaru. Mají většinou zelenou barvu, ale mohou být také červené nebo fialové. Listy jsou pokryty malými trny, které se musí odstranit před konzumací.

  • Chuť: Nopales mají mírně kyselou a mírně citrusovou chuť s nádechem zeleniny. Chuť se podobá chřestu nebo okurce a je mírně sladká.

  • Použití: Nopales jsou vysoce variabilní v kuchyni a lze je použít v různých pokrmech. Nejběžněji jsou nakrájeny na plátky nebo kostky a poté smaženy nebo vařeny. Mohou být součástí omáček, polévek, salátů, sendvičů nebo dokonce náplní do tacos nebo burritos. Nopales lze také konzumovat syrové po ošetření a odstranění trnů.

  • Nutriční hodnota: Nopales jsou bohaté na vlákninu, vitamíny (zejména vitamín A a vitamín C), minerály (zejména hořčík, vápník a železo) a antioxidanty. Jsou nízkokalorické a mají nízký obsah tuku, což z nich činí zdravou a výživnou potravinu. Nopales také obsahují látky, které jsou známy pro svou schopnost snižovat hladinu cukru v krvi.

Obsah: 300ml