Fajita Chicken 195g

Koření Fajita je směs koření, která se používá k ochucení masa a zeleniny při přípravě tradičního mexického pokrmu zvaného "fajita." Toto koření dává pokrmu charakteristickou chuť a aroma a je běžně používáno v tex-mex kuchyni.
Skladem
Kód: 143
Značka: Nuevo Progreso
185 Kč
Kategorie: Koření
Hmotnost: 0.23 kg

  • Složení: Koření Fajita může mít různé složení v závislosti na výrobci a regionálním stylu přípravy. Běžnými složkami tohoto koření jsou mletá paprika (sladká nebo pálivá), česnekový prášek, cibulový prášek, mletý kmín, sušený oregano, sůl a pepř. Některé recepty mohou obsahovat i citronovou šťávu nebo kůru pro svěžší chuť.

    Chuť a aroma: Koření Fajita má typicky pikantní a kořeněnou chuť s jemnými tóny papriky, česneku a kmínu. Jeho aroma je výrazné a zahrnuje náznaky bylinek a koření. Koření Fajita je obvykle mírně pikantní, ale chuť může být upravena podle osobní preference.

    Použití: Koření Fajita se používá k ochucení masa, obvykle hovězího nebo kuřecího, a zeleniny, které jsou grilovány nebo smaženy. Maso a zelenina jsou obvykle nakrájeny na tenké plátky a marinovány v koření Fajita spolu s olejem, citronovou šťávou a někdy i česnekem. Poté jsou rychle smaženy na vysoké teplotě nebo grilovány, dokud jsou křupavé a dochutí se kořením Fajita. Tato směs koření dodává fajitám výraznou a autentickou chuť.